Κασελάκης στο «PnG»: «Τώρα αρχίζει το πρωτάθλημα»

Ο Λεωνίδας Κασελάκης μίλησε αποκλειστικά στον Σπύρο Μυλωνά και το Pickngreen.gr μετά την λήξη του αγώνα κόντρα στον Ηρακλή.

Ο Λεωνίδας Κασελάκης μετά την επικράτηση του Παναθηναϊκού επί του Ηρακλή με σκορ 81-59 στο Ιβανώφειο μίλησε αποκλειστικά στον Σπύρο Μυλωνά και το Pickngreen.gr, τόσο για αγώνα, όσο και για την επόμενη φάση της Basket League και τα πλέι-οφ.

Για αυτόν τον ξένο άσο ενδιαφέρεται ο Παναθηναϊκός!

Αναλυτικά όσα δήλωσε στο Pickngreen.gr και τον Σπύρο Μυλωνά ο Λεωνίδας Κασελάκης:

-Λεωνίδα τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου και ο Παναθηναικός σε μία δύσκολη έδρα κατάφερε και πήρε την νίκη, πες μας λίγα πράγματα για το παιχνίδι και που θεωρείς ότι κρίθηκε.

«Για εμάς ήταν το τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου αλλά τώρα ξεκινάει για εμάς το πρωτάθλημα, που ξεκινάνε τα πλέι οφ και είναι ο βασικός μας στόχος. Ξέραμε ότι αντιμετωπίζουμε μία ομάδα που έπαιζε το τελευταίο της χαρτί και με τα όποια προβλήματα έχει, έδωσαν την ψυχή τους και οι παίκτες και ο κόσμος. Πάντα είναι δύσκολο να παίζεις όταν έχεις να αντιμετωπίσεις τέτοιες συνθήκες και με μία ομάδα που παίζει για την επιβίωση της.

Νομίζω ότι ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο διαβάσαμε καλύτερα την άμυνα του Ηρακλή, η ένταση που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν η πρέπουσα, δώσαμε δικαιώματα αλλά νομίζω ότι στο τέλος και με πιο καθαρό μυαλό δίκαια κερδίσαμε το παιχνίδι.»

«Χτυπάει» παντού η Βίρτους Μπολόνια! – Διαβάστε τους μεγάλους στόχους των Ιταλών!

Επόμενος αντίπαλος για τον Παναθηναικό θα είναι ο Προμηθέας ή ο Άρης. Ποιον αντίπαλο προτιμάς;

«Ο Παναθηναικός δεν κοιτάζει αντιπάλους, κοιτάει να είναι έτοιμος στους τελικούς και να σηκώσει το πρωτάθλημα!»